Komisja Rozwoju Miasta i Inwestycji ponownie obraduje o rowerach

Jednym z tematów dzisiejszego posiedzenia Komisji Rozwoju Miasta i Inwestycji Rady Miasta Gliwice była tematyka rowerowa.

Tajne projekty

Pierwszym rowerowym tematem poruszanym na dzisiejszej komisji był problem z uzyskaniem przez nas dostępu do projektów obejmujących budowę lub remont infrastruktury rowerowej w Gliwicach.

Inwestycjami, które mają status ściśle tajnych są:

  • Obwodnica południowa – etap 2 (odcinek pomiędzy ul. Bojkowską a ul. Pszczyńską),
  • Centrum Przesiadkowe „Zachodnia Brama Metropolii Silesia”,
  • Budowa ciągu pieszego w rejonie Teatru Miejskiego łączącego ul. Nowy Świat z ul. Zygmunta Starego,
  • Trasa rowerowa w śladzie kolejki wąskotorowej na odcinku od ul. Knurowskiej do granicy Miasta Gliwice.

Niedoszłe inwestycje

Drugim z poruszanych problemów było problem „zapominania” o planowanej infrastrukturze rowerowej podczas różnych inwestycji drogowych. Przykładami takich inwestycji są:

Brak miejskiego zespołu do spraw polityki rowerowej

Ostatnim rowerowym tematem poruszanym podczas dzisiejszej komisja była kwestia powołania w Gliwicach zespołu do spraw polityki rowerowej. Na nasze zaproszenie pan Aleksander Uszok, katowicki radny i prezes Rowerowych Katowic, opowiedział jak wygląda w Katowicach współpraca rowerzystów z władzami miastach w ramach tamtejszego zespołu do spraw polityki rowerowej.

Co dalej?

Nasz udział w obradach komisji zakończył się złożeniem trzech pism do Rady Miasta z naszymi postulatami i prośbami dotyczących powyższych kwestii.

Prezes Rowerowych Gliwic, radny dzielnicy Sikornik, współzałożyciel Śląskiej Koalicji Rowerowej oraz pomysłodawca Śląskiego Święta Rowerzysty. W młodości członek PTTK, a na co dzień programista gliwickiej firmy Future Processing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *