GDDKiA Katowice mówi „Prowadź rower”

Rower to pojazd i podobnie jak inne pojazdy służy do jazdy, a nie do prowadzenia czy pchania. Niestety nie wszyscy zarządcy dróg o tym wiedzą.

Ulica Parkowa w Pyskowicach

Pyskowice to miasto, które przecięte jest mniej więcej na pół przez drogę krajową nr 94. Najwygodniejszym sposobem na przedostanie się pieszo lub rowerem z jednej części miasta do drugiej jest ulica Parkowa, którą poruszać się mogą wyłącznie piesi i rowerzyści.

W miejscu gdzie ulica Parkowa przecina się z drogą krajową nr 94 znajduje się przejście dla pieszych z sygnalizacja świetlną. Pomimo dużego ruchu rowerzystów oraz przebiegającego tędy szlaku rowerowego nie ma tutaj przejazdu dla rowerzystów, a zamiast niego jest tabliczka „Prowadź rower”. Zwróciliśmy się z wnioskiem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach o to, aby utworzyć tam przejazd dla rowerzystów.

Odpowiedź GDDKiA

Komentarz GRR

Czy gdyby sytuacja była odwrotna i to kierowca musiałby zatrzymać samochód, wyjść z niego i przepchać go przez przejście dla pieszych to dla GDDKiA również wszystko byłoby w porządku?

Jeżeli w ocenie GDDKiA rowerzyści nie są nawet bezpieczni na przejazdach dla rowerzystów z sygnalizacją świetlną, to coś jest nie tak z drogami pozostającymi w gestii GDDKiA.

Wiceprezes (a w latach 2018-2024 prezes) Rowerowych Gliwic, radny dzielnicy Sikornik, współzałożyciel Śląskiej Koalicji Rowerowej oraz pomysłodawca Śląskiego Święta Rowerzysty. W młodości członek PTTK, a na co dzień programista gliwickiej firmy Future Processing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *