Spotkanie nr 59

Podczas 59. spotkania dyskutowano na następujące tematy:

  1. Centrum Przesiadkowe – ponownie uznano iż najważniejsze jest uzyskanie rowerowej przejezdności w relacji północ-południe.
  2. Pieszy audyt okolic placu Piastów – stwierdzono iż czas przejścia przez plac Piastów po oddaniu DTŚ znacząco się wydłużył i konieczne są zmiany:
    1. Przywrócenie zlikwidowanych chodników (Częstochowska, Konarskiego i łącznik między Franciszkańską o Robotniczą).
    2. Przywrócenie zlikwidowanego przejścia dla pieszych (przez ul. Dworcową).
    3. Wydłużenie zielonego dla pieszych do końca czerwonego dla samochodów.
    4. Rezygnacja z zielonego dla samochodów kiedy ich nie ma
  3. Współpraca z firmą geoinformatyczną Smart Geomatic – trwają przygotowania mapy szlaków oraz nowej mapy infrastruktury.
  4. Bezpieczeństwa rowerzystów – postanowiono przygotować artykuł obejmujący statystyki policyjne oraz opis wybranych wypadków.
  5. Wdrażanie kontraruchu – Kuba z Zabrza na prośbę tamtejszego oficera rowerowego ma przygotować jakieś propozycje miejsc do pilotażu kontraruchu w Zabrzu. Postanowiono przy okazji przygotować drugą wersję raportu, która względem poprzedniej wersji będzie rozbudowany o studium przypadku w konurbacji górnośląskiej.
  6. Pismo w sprawie powołania metropolitalnego oficera rowerowego – postanowiono rozpocząć zbieranie podpisów przedstawicieli organizacji rowerowych z innych miast.
  7. Wymalowanie pasów ruchu dla rowerów na nadprzeciętnie szerokich ulicach – nie osiągnięto konsensu, czy i gdzie należy takie rozwiązania wprowadzić (poza miejscami gdzie ZDM się nie zgadza).
  8. Automatyczna detekcja rowerzystów przez sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach zarządzanych przez GDDKiA – postanowiono dalej zabiegać o zmiany na skrzyżowaniu w Paniówkach.

Prezes Rowerowych Gliwic, radny dzielnicy Sikornik, współzałożyciel Śląskiej Koalicji Rowerowej oraz pomysłodawca Śląskiego Święta Rowerzysty. W młodości członek PTTK, a na co dzień programista gliwickiej firmy Future Processing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *