Ludzie

Rowerowe Gliwice to grupa kilkudziesięciu rowerzystów z Gliwic i okolic, którzy społecznie działają na rzecz urowerowienia Gliwic i sąsiednich miejscowości.
Tomasz Herud – prezes Rowerowych Gliwic, radny dzielnicy Sikornik, współzałożyciel Śląskiej Koalicji Rowerowej oraz pomysłodawca Śląskiego Święta Rowerzysty. W młodości członek PTTK, a na co dzień programista gliwickiej firmy Future Processing.
Ewa Lutogniewska – wiceprezes Rowerowych Gliwic. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku zrównoważone zarządzanie miastem. Pasje związane z funkcjonowaniem miasta rozwija działając w organizacjach społecznych oraz pracując w firmie badawczej.
Bartłomiej Chrupek – wiceprezes Rowerowych Gliwic. Jest pomysłodawcą i organizatorem wyścigów komunikacyjnych oraz koordynuje zadania związane z Gliwicką Inicjatywą Lokalną. Zawodowo związany z bankowością, a prywatnie interesuje się zrównoważoną mobilnością i uspokajaniem ruchu.
Radosław Truś – pomysłodawca utworzenia Gliwickiej Rady Rowerowej oraz jej Wiceprezes w latach 2018-2022, przodownik turystyki kolarskiej, instruktor przewodnictwa i krajoznawstwa, aktywista Oddziału Uczelnianego PTTK, zawodowo lekarz.

Andrzej Parecki – przewodniczący Komisji Rewizyjnej, do działalności w sprawach rowerowych zachęciły go codzienne dojazdy rowerem do pracy, pasjonat kolarstwa szosowego, zawodowo tłumacz przysięgły i konferencyjny języka czeskiego.

Andrzej Szelka – lokalny działacz społeczny, w Rowerowych Gliwic pełni rolę sekretarza komisji rewizyjnej.
Jacek Glensk – ratownik w Stowarzyszeniu Ratowniczym NEMO, instruktor turystyki kwalifikowanej o specjalności turystyka rowerowa, w latach 2020-23 koordynator ds. imprez rowerowych Rowerowych Gliwic.
Bartłomiej Główczyk – koordynator ds. imprez rowerowych Rowerowych Gliwic, opiekun klubu Rowerowe Gliwice w portalu Strava. Poszukiwacz wszelkich ścieżek, tych widocznych i brakujących na mapach OSM. Po godzinach gra na skrzypcach.
Mariusz Godzieba – support w organizacji imprez, aktywista, obsługa informatyczna.
Zawodowo kieruję działem IT w Gliwickiej firmie produkującej gry komputerowe The Farm 51. Wspiera akcje charytatywne oraz inicjatywy społeczne, a w wolnej chwili spędza czas w górach krocząc ścieżkami oraz eksplorując je na rowerze enduro.
Łukasz Słowak – zajmuje się warstwą graficzną i video w Rowerowych Gliwicach. Miłośnik wycieczek rowerowych po powiecie gliwickim. Bardzo lubi wszelkie wyprawy rowerowe w szczególności te które swój początek mają w Czeskiej Republice. Po godzinach prowadzi swój kanał na Youtube gdzie zamieszcza videorelacje ze swoich wypraw rowerowych.
Wojciech Makuchowski – realizuje filmy video związane z działalnością Rowerowych Gliwic. Na co dzień do pracy porusza się e-hulajnogą, poza miasto wybiera rower. Fanatyk portalów mapowych i zdjęć satelitarnych.
Alicja Musiał – aktywistka. Zawodowo zajmuje się kosmosem, a po godzinach chciałaby zmieniać transport na bardziej zrównoważony, infrastrukturę rowerową na taką dostępną dla wszystkich, a swoją okolicę na zieloną enklawę, przyjazną mieszkankom i mieszkańcom.

Michał Krakowski – w Rowerowych Gliwicach od 2022 roku jako koordynator ds. imprez rowerowych. Jest Instruktorem Turystyki Kwalifikowanej o specjalności turystyka rowerowa. Od młodych lat pasjonat jazdy na rowerze MTB. Od lat organizator cyklicznej akcji charytatywnej w miejscu pracy. Chętnie udziela się społecznie. Zawodowo związany z telekomunikacją. W czasie wolnym kinoman.