Apel do władz Gliwic i powiatu gliwickiego odnośnie przyjęcia standardów rowerowych

Fragment standardów rowerowych GZM

W styczniu Zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przyjął nowe standardy rowerowe. Zwróciliśmy się do władz Gliwic i powiatu gliwickiego z apelem o zrobienie tego samego u siebie.

Treść apelu

W związku z zakończeniem prac nad „Standardami i wytycznymi kształtowania infrastruktury rowerowej” zwracamy się z apelem o wydanie zarządzenia odnośnie stosowania w Gliwicach / Knurowie / Pyskowicach / Sośnicowicach / powiecie gliwickim „Standardów i wytycznych kształtowania infrastruktury rowerowej” opracowanych przez pracownię Ko Projekty na zlecenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

„Standardy i wytyczne kształtowania infrastruktury rowerowej” to opracowanie, które jest zwieńczeniem pięciu miesięcy pracy projektantów, przedstawicieli wszystkich gmin Metropolii oraz trzydziestu organizacji pozarządowych (w tym Gliwickiej Rady Rowerowej). W naszej ocenie jest to niezwykle wartościowy dokument, który może nie tylko podnieść jakość inwestycji rowerowych, ale również ujednolicić stosowane rozwiązania techniczne na terenie całej metropolii.

Link do przedmiotowego dokumentu: http://bip.metropoliagzm.pl/attachments/download/188451

Adresaci

Nasz apel o przyjęcie standardów rowerowych wysłaliśmy do:

  • Zygmunta Frankiewicza (prezydenta Gliwic),
  • Adama Ramsa (prezydenta Knurowa),
  • Adama Wójcika (burmistrza Pyskowic),
  • Leszka Kołodzieja (burmistrza Sośnicowic),
  • Waldemara Dombka (starosty gliwickiego).

Wiceprezes (a w latach 2018-2024 prezes) Rowerowych Gliwic, radny dzielnicy Sikornik, współzałożyciel Śląskiej Koalicji Rowerowej oraz pomysłodawca Śląskiego Święta Rowerzysty. W młodości członek PTTK, a na co dzień programista gliwickiej firmy Future Processing

Jeden komentarz do "Apel do władz Gliwic i powiatu gliwickiego odnośnie przyjęcia standardów rowerowych"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *