Jaki był 2020 rok dla knurowskich rowerzystów?

Wyremontowanego fragment drogi dla rowerów wzdłuż ul. Szpitalnej

2020 rok w Knurowie pod względem rowerowym upłynął niestety wyłącznie na kończeniu inwestycji zaczętych już rok wcześniej.

Ulica Szpitalna

W ramach inwestycji droga dla rowerów wzdłuż ul. Szpitalnej została wyremontowano na odcinku od ul. Zimowej do ul. Ziętka (150 m odcinek, który wcześniej wykonany był z kostki, a dzięki remontowi zyskał nawierzchnię asfaltową) oraz wydłużona do ul. Ułanów (350 m). W 2021 roku spodziewamy się budowy kolejnego odcinka DDR przy ul. Szpitalnej aż do ul. Chrobrego w rejonie centrum przesiadkowego „Foch”.

Droga dla rowerów na cmentarz komunalny

Przejście przez tory w ciągu DDR na cmentarz

Ta DDR była co prawda przejezdna już pod koniec 2019 roku, ale brakowało wówczas przejazdu przez linię kolejową przy ogródkach działkowych. Ze względu na problem z porozumieniem odnośnie tego przejazdu pomiędzy Urzędem Miasta Knurów a Kopalnią Piasku „Kotlarnia” (do której należy ta linia) finał tej inwestycji miał miejsce dopiero na przełomie listopada i grudnia, kiedy w końcu powstał przejazd, a właściwie przejście przez tory.

Podsumowanie

W 2020 roku:

  • wybudowano około 350 m nowych dróg dla rowerów i ciągów pieszo-rowerowych,
  • wyremontowano około 150 m dróg dla rowerów i ciągów pieszo-rowerowych.

Komentarz GRR

Po dwóch obfitych rowerowo (patrz raport za 2018 i 2019) latach przyszedł czas na nieco słabszy rok. Na szczęście perspektywy na 2021 roku są znacznie lepsze: kolejny odcinek DDR przy ul. Szpitalnej jest praktycznie pewny, a przy ul. 26 Stycznia całkiem realny.

Prezes Rowerowych Gliwic, radny dzielnicy Sikornik, współzałożyciel Śląskiej Koalicji Rowerowej oraz pomysłodawca Śląskiego Święta Rowerzysty. W młodości członek PTTK, a na co dzień programista gliwickiej firmy Future Processing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *