Rowerzyści wspólnym głosem w sprawie Metropolii

W dyskusjach prowadzonych w środowisku rowerowym konurbacji górnośląsko-zagłębiowskiej często poruszanym wątkiem jest konieczność współpracy gmin przy planowaniu przebiegu tras rowerowych. Dotychczas problem ten był traktowany z przymrużeniem oka i w rzeczywistości gminy realizowały swoje inwestycje rowerowe bez konsultacji z sąsiadami.

Organizacje rowerowe ze Śląska i Zagłębia w tej sytuacji z radością przyjęły ustawę metropolitalną. Jej podstawowym celem jest współpraca w kwestiach transportowych. Jest to zatem dobra okazja, by Górnośląska-Zagłębiowska Metropolia wzięła pod swoją opiekę transport rozumiany jako całość, włączając w to ruch rowerowy.

Pismo kierujemy z głębokim przekonaniem, że dobre praktyki z Górnośląskiego Związku Metropolitalnego (wydanie standardów rowerowych) znajdą wreszcie środki finansowe na realizację i w imieniu wszystkich rowerzystów deklarujemy chęć pomocy i współpracy.

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, do działalności w sprawach rowerowych zachęciły go codzienne dojazdy rowerem do pracy, pasjonat kolarstwa szosowego, zawodowo tłumacz przysięgły i konferencyjny języka czeskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *