Dziesiąty sezon GMK zamknięty

Gliwicka Masa Krytyczna na Dzień bez Samochodu (22 września 2018)

W piątek (7 grudnia) zakończyliśmy dziesiąty sezon Gliwickiej Masy Krytycznej. Był to jednocześnie drugi sezon GMK odkąd odpowiedzialność za Masę wzięła na siebie Gliwicka Rada Rowerowa.

Statystyki z 2018 roku

W 2018 roku odbyło się 12 przejazdów GMK, w których średnio uczestniczyło 78,7 osoby. Trzykrotnie udało się przebić liczbę 100 uczestników:

  • w czerwcu – 174 osoby (Śląskie Święto Rowerzysty),
  • w listopadzie – 167 osób (Nocna Masa Krytyczna),
  • we wrześniu – 137 osób (Dzień bez Samochodu).

Średnia długość trasy wyniosła 11,9 km. Najdłuższym przejazdem był oczywiście przejazd na Święto Rowerzysty (26,4 km), a najdłuższym przejazdem po Gliwicach był sierpniowy przejazd szlakiem rzeźb kwiatowych (16,3 km).

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy rowerzystom z Wycieczek Rowerowych Śląsk oraz Zabrzańskiej Masy Krytycznej za pomoc w organizacji GMK. Dziękujemy również Wam – rowerzystom – za tak liczny udział w Masie, który jest najlepszym dowodem na to, że rozwój gliwickiej infrastruktury rowerowej jest konieczny.

Co w przyszłym roku?

Na 2019 roku zaplanowaliśmy 9 przejazdów, z których pierwszy odbędzie się w piątek 5 kwietnia. Podobnie jak w tym roku planujemy uczestniczyć w Święcie Rowerzysty i Odjazdowym Bibliotekarzu. Mam też jeden nowy pomysł, ale dopiero okaże się, czy uda nam się go zrealizować.

Prezes Rowerowych Gliwic, radny dzielnicy Sikornik, współzałożyciel Śląskiej Koalicji Rowerowej oraz pomysłodawca Śląskiego Święta Rowerzysty. W młodości członek PTTK, a na co dzień programista gliwickiej firmy Future Processing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *