Przy Nowym Świecie powstanie droga dla rowerów

Chodnik przy ul. Nowy Świat

We wrześniu złożyliśmy pierwszy w historii naszej działalności wniosek do budżetu miasta. Wniosek ten dotyczył budowy drogi dla rowerów przy ul. Nowy Świat i ul. Jana Pawła II.

Mapa planowanej DDR

Nowa DDR ma rozpoczynać się przy Szpitalu Wielospecjalistycznym, następnie przeciąć ul. Kościuszki i biec po północnej stronie ul. Nowy Świat aż do skweru Dessau, gdzie trasa odbije na północ i pobiegnie po zachodniej stronie ul. Jana Pawła II aż do Katedry. Na odcinku od Teatru Miejskiego do Szpitalu Wielospecjalistycznego ruch rowerowy będzie się odbywał na zasadach ogólnych przez parking.

Nowa droga rowerowa pozwoli na łatwiejszy i bezpieczniejszy dojazd z Sikornika do Śródmieścia (i na odwrót), co będzie szczególnie istotne dla użytkowników Gliwickiego Roweru Miejskiego, który ma stację na skwerze Dessau. Zgodnie z koncepcją docelowej sieci rowerowej Gliwic jest to element trasy nr 5 łączącej pl. Piastów z Sikornikiem.

Nasz wniosek został zaopiniowany pozytywnie. Inwestycja została zakwalifikowana jako zadanie wieloletnie, tym samym nową ścieżką pojedziemy nie wcześniej niż w 2020 roku.

Wiceprezes (a w latach 2018-2024 prezes) Rowerowych Gliwic, radny dzielnicy Sikornik, współzałożyciel Śląskiej Koalicji Rowerowej oraz pomysłodawca Śląskiego Święta Rowerzysty. W młodości członek PTTK, a na co dzień programista gliwickiej firmy Future Processing

2 komentarze do "Przy Nowym Świecie powstanie droga dla rowerów"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *