Planowana droga dla rowerów przy ul. Rybnickiej

Przy okazji różnych spotkań i wymiany pism z miastem często udaje nam się poznać bardziej dalekosiężne plany miasta odnośnie budowy dróg dla rowerów. Jednym z takich przypadków jest budowa DDR przy ul. Rybnickiej.

Budowa DDR przy Rybnickiej ma objąć odcinek od węzła autostradowego Gliwice Bojków do ulicy Bardowskiego/Żurawiej liczący około 1700 m. Ta droga rowerowa będzie realizowana w ramach 3 inwestycji:

  • Budowa odcinka drogi od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej w Gliwicach – I etap zachodniej części obwodnicy miasta klasy G 2/2 (planowana realizacja w latach 2018-2019, zielony kolor na mapie)
  • Budowa chodnika i ścieżki rowerowej przy ul. Rybnickiej (planowana realizacja w 2018 roku, czerwony kolor na mapie)
  • Budowa połączenia ul. Biegusa z ul. Rybnicką (planowana realizacja w 2019 roku, niebieski kolor na mapie)

Dodatkowo w ramach trzeciej inwestycji zaplanowano budowę DDR przy nowym odcinku ul. Biegusa.

Otrzymaliśmy do wglądu wstępne projekty tych inwestycji i z rowerowego punktu widzenia wyglądają one bardzo dobrze. Standard tej DDR będzie podobny do tego znanego z ulicy Bojkowskiej i Knurowskiej:

  • asfaltowa DDR wraz oddzielnym chodnikiem z kostki
  • bypassy przystanków autobusów
  • łagodne łuki
  • brak nieciągłości

Jedynym mankamentem tej inwestycji jest brak zjazdu na jezdnię na końcu DDR przy ul. Biegusa, będziemy starać się wpłynąć na miasto, żeby taki zjazd powstał.

Niestety nie mamy zgody ZDM na rozpowszechnianie projektu tych inwestycji, aby go otrzymać należy wysłać stosowną prośbę pod adres zdm@zdm.gliwice.eu

Prezes Rowerowych Gliwic, radny dzielnicy Sikornik, współzałożyciel Śląskiej Koalicji Rowerowej oraz pomysłodawca Śląskiego Święta Rowerzysty. W młodości członek PTTK, a na co dzień programista gliwickiej firmy Future Processing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *