Najlepsze rowerowe projekty w GBO2022

Jak informowaliśmy Was w poprzednich wpisach członkowie Gliwickiej Rady Rowerowej zgłosili projekty do Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Niestety nie wszystkie projekty przeszły pozytywną weryfikację, a część z nich została okrojona. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie zaprosić Was do uczestnictwa w głosowaniu i będzie nam niezmiernie miło jeśli poprzecie projekty rowerowe!

Zasady

Każdy mieszkaniec Gliwic, bez względu na wiek, może wziąć udział w głosowaniu. Zasady są proste – nie liczy się adres zameldowania, mieszkasz w Gliwicach to masz głos! Głosuje się papierowo lub online w dniach 25 sierpnia – 15 września. Każdy może zagłosować na dwa projekty – jeden ogólnomiejski i jeden dzielnicowy. Nie ważne w jakiej dzielnicy mieszkasz, możesz poprzeć każdy dzielnicowy projekt.

 

GŁOSOWAĆ MOŻNA TU

 

Projekt ogólnomiejski

Proponujemy poprzeć projekt numer 132Przebudowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Płażyńskiego. Jeśli on wygra przy ulicy Płażyńskiego pojawi się nowa asfaltowa nawierzchnia. Koniec z dziurami i żwirem na sobotniej przejażdżce albo ubłoconą koszulką w poniedziałek rano w pracy po obfitych opadach deszczu.

 

Projekty dzielnicowe

W tym roku mamy do wyboru dwa dzielnicowe projekty rowerowe. Pierwszy z nich to projekt numer 144 – Kontraruch rowerowy na ulicy Dzierżona. Jest to bardzo krótki lecz istotny fragment ulicy Dzierżona, który skutecznie poprzez zakaz ruchu uniemożliwia przejazd od lotniska w stronę ul. Pszczyńskiej. Dzięki czterem znakom i pół litra czerwonej farby może się to zmienić.

 

Kolejny to projekt numer 82 – Przeniesienie przejazdu dla rowerów przy ul. Konarskiego. Dzięki tej drobnej zmianie nie będzie trzeba przejeżdżać za placami pieszych po obu stronach ulicy. Dla rowerzystów lubiących mocno pokręcić kierownicą polecamy leśne single-tracki, a dla mieszczuchów wyprostujmy ten przejazd!

Profesjonalnie zajmuje się dostarczaniem oprogramowania szytego na miarę dla klienta, po godzinach rowerzysta i fan motosportów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *