Najlepsze rowerowe projekty w GBO2021

Dzisiaj zaczyna się głosowanie w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Przygotowaliśmy dla Was listę tych rowerowych projektów, które naszym zdaniem są warte Waszych głosów.

Rekomendowane projekty

Poglądowa wiata rowerowa

Projekt ogólnomiejski

W ramach projektu ogólnomiejskiego rekomendujemy, aby głosować na projekt nr 117 Szkolne wiaty rowerowe. W ramach zadania zaplanowane budowę 9 wiat rowero-hulajnogowych przy wybranych szkołach w dzielnicach Brzezinka (ZSO12), Kopernik (ZSP2 i ZSO8), Ligota Zabrska (SP11), Łabędy (SP29 i ZSP9), Sikornik (SP23) i Sośnica (SP21 i ZSET).

Projekty dzielnicowe

Zgodnie z regulaminem GBO można oddać jeden głos na projekt dzielnicowy z dowolnej dzielnicy (niekoniecznie tej, w której mieszkamy), dlatego nawet jeżeli w naszej dzielnicy nie ma żadnego wartościowego rowerowego projektu, to można zagłosować na projekt z innej dzielnicy.

Jeżeli nie macie swojego faworyta, to szczególnie polecamy najdroższy projekt rowerowy – projekt nr 046 Remont drogi gruntowej, który obejmuje remont drogi łączącej Łabędy z Ligotą Łabędzką, stanowiącej fragment trasy rowerowej do Pławniowic i na Górę Świętej Anny.

Jeżeli z jakichś przyczyn ten projekt nie przypadł Wam do gustu, to poniżej lista wszystkich rekomendowanych przez nas projektów dzielnicowych:

Dzielnica Numer Nazwa projektu Opis Koszt
[tys. zł.]
Kopernika 050 Ścieżka rowerowa Remont ścieżki dla rowerów przy ul. Oriona 195
Łabędy 046 Remont drogi Remont fragmentu gruntowej drogi wewnętrznej zlokalizowanej na przedłużeniu ul. Rzeczyckiej – prowadzącej do Ligoty Łabędzkiej 439
Sośnica 034 Trasa rowerowa Budowa fragmentu trasy rowerowej wzdłuż DTŚ w okolicy zajezdni autobusowej przy ul. Jesienne 330
Trynek 042 Remont drogi Remont dojazdu do lotniska 150
Zatorze 036 Łącznik Remont nawierzchni łącznika ul. Leśnej i fragmentu ul. Aronii 180

Dlaczego akurat te?

Projektów stricte rowerowych i okołorowerowych jest więcej, ale wybraliśmy akurat te, które dotyczą tzw. „twardej infrastruktury”, czyli ich efekty zostaną z nami na lata. Wycieczki rowerowe zrobimy dla Was sami i za darmo.

Zasady GBO2021

W ramach aktualnej edycji GBO głosować może każdy mieszkaniec Gliwic, niezależnie od wieku i formalnego adresu zameldowania. Głosowanie trwa od 23 października do 13 listopada i można oddać jeden głos na projekt ogólnomiejski i jeden na dzielnicowy (który nie musi być głosem na projekt z dzielnicy w której mieszkamy). Głosowanie odbywa się pod adresem gbo.gliwice.eu  i po oddaniu głosu należy pamiętać o kliknięcie linka w mailu potwierdzającym.

Jak mogę pomóc bardziej?

Zachęcamy wszystkich gliwickich rowerzystów do tego, aby nie tylko oddali głos na projekty rowerowe, ale również zadbali o to, żeby podobnie zagłosowały Wasze rodziny (nawet ci którzy jeszcze lub już nie jeżdżą na rowerze) oraz znajomi. Polecamy również nasze plakaty (plakat nr 1 i plakat nr 2) promujące rowerowe projekty, które możecie samodzielnie wydrukować i powiesić w wybranych przez Was miejscach (np. osiedlowych sklepach, miejscach pracy itp.).

Prezes Rowerowych Gliwic, radny dzielnicy Sikornik, współzałożyciel Śląskiej Koalicji Rowerowej oraz pomysłodawca Śląskiego Święta Rowerzysty. W młodości członek PTTK, a na co dzień programista gliwickiej firmy Future Processing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *