Śląskie Święto Rowerzysty 2023

Kiedy:
18 czerwiec 2023@10:50 – 15:15
2023-06-18T10:50:00+02:00
2023-06-18T15:15:00+02:00

Regulamin

 1. Organizatorem przejazdu rowerowego z okazji Śląskiego Święta Rowerzysty 2023, zwanego dalej Imprezą, jest stowarzyszenie „Rowerowe Gliwice” z siedzibą w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 1, które realizuje swoje zadania przy pomocy innych grup rowerowych z konurbacji górnośląskiej.
 2. Udział w Imprezie jest dobrowolny i oznacza akceptację regulaminu.
 3. W Imprezie będą mogli wziąć udział wszyscy chętni rowerzyści, którzy posiadają przy sobie odpowiedni dokument potwierdzający uprawnienia do kierowania rowerem (np. dowód osobisty, prawo jazdy, kartę rowerową).
 4. Impreza odbędzie się 18 czerwca 2023 roku i będzie polegać na przejeździe przez ulice miast konurbacji górnośląskiej.
 5. Punktem startowym przejazdu będą Pelikany w Parku Śląskim. Start kolumny planuje się na godz. 10:50. Uczestnicy powinni zebrać się na miejscu startu do godz. 10:40, gdzie otrzymają opaski wyróżniające uczestników Imprezy.
 6. Przejazd zakończy się na rynku w Gliwicach. Z miejsca zakończenia Imprezy uczestnicy rozchodzą się i wracają do domów samodzielnie, przestrzegając zasad ruchu drogowego.
 7. Długość planowanej trasy wynosi ok. 40 km.
 8. Za udział w Imprezie nie będą pobierane opłaty startowe.
 9. Każdy uczestnik ma obowiązek przestrzegania zasad bezpieczeństwa i przepisów Prawa o ruchu drogowym oraz stosować się do poleceń Policji oraz Organizatorów.
 10. Na terenie Parku Śląskiego (Chorzów), Parku Leśnego im. rotmistrza Pileckiego (Zabrze) oraz Parku Leśnego im. Powstańców Śląskich (Zabrze) każdy uczestnik powinien zachować szczególną ostrożność, mając na uwadze ruch pieszych, obecność rodzin z małymi dziećmi oraz innych rowerzystów.
 11. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kolizje i wypadki na trasie.
 12. Impreza odbędzie się bez względu na pogodę, jednak Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania Imprezy w razie niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych lub wydania ostrzeżeń meteorologicznych.
 13. Każdy uczestnik wyraża zgodę, aby zdjęcia, nagrania filmowe oraz wywiady z jego osobą były wykorzystane przez prasę, radio i telewizję, a także w celach marketingowych Organizatora.
 14. Każdy uczestnik bierze udział w przejeździe na własną odpowiedzialność i ponosi odpowiedzialność cywilną i prawną za wszystkie szkody wyrządzone przez siebie.
 15. Uczestnicy zrzekają się prawa dochodzenia prawnego lub zwrotnego od organizatora w razie wypadku lub poniesionej szkody.

Trasa i planowane czasy przejazdu

 • 10.50 – odjazd spod Pelikanów w Parku Śląskim
 • 12.25 – odjazd z placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej
 • 13.30 – odjazd z Parku Pileckiego w Zabrzu
 • 15.15 – przyjazd na gliwicki Rynek


Wiceprezes (a w latach 2018-2024 prezes) Rowerowych Gliwic, radny dzielnicy Sikornik, współzałożyciel Śląskiej Koalicji Rowerowej oraz pomysłodawca Śląskiego Święta Rowerzysty. W młodości członek PTTK, a na co dzień programista gliwickiej firmy Future Processing

6 komentarzy do "Śląskie Święto Rowerzysty 2023"


 1. Dzień Dobry.Proszę mi dać znać kiedy w tym roku odbędzie się coroczny rajd Święta Rowerzysty i na jakim dystansie.Jestem już trochę leciwy dlatego pytam sie o dystans.Pozdrawiam.

  Odpowiedz

  1. Impreza odbędzie się 18 czerwca, a trasa będzie liczyć 38 km, ale nie ma obowiązku przejechania całej, można tylko część.

   Odpowiedz

 2. Było super ,oby więcej takich imprez. Powinno to być bardziej propagowane w mediach. Chciałbym znać wczesniej datę następnej takiej imprezy.👍

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *